PRIEMYSELNÉ BRZDY PIV

Originál priamo od výrobcu

Naše kompaktné kotúčové brzdy stavebnicového (modulárneho) typu, jednoduchej inštalácie a údržby sa oproti konkurenčným konštrukciám vyznačujú nižším momentom zotrvačnosti resp. menším priemerom brzdného kotúča pri rovnakých výkonoch. Taktiež celkové náklady kotúčovej brzdy (obstarávacie a prevádzkové) sú oproti konkurencii podstatne nižšie. Kotúčová brzda PIV ponúka oproti bubnovej už na kotúči s priemerom 400 mm možnosť umiestnenia 1 až 4 strmeňov. Možno ich tiež osadiť výkonovo odstupňovanou radou motorov (brzdná sila v pomere 1 - 10). Bubnové brzdy, až na malé výnimky, možno úspešne nahradiť brzdami kotúčovými. 

PREČO PRÁVE NAŠE BRZDY?


 • Priemer kotúča už od 120 mm. Kotúč zdarma prispôsobíme vaším potrebám.
 • Nižšie obstarávacie aj prevádzkové náklady oproti brzdám bubnovým
 • Brzdový moment od 15 až do 30 000 [Nm]
 • Jednoduchá montáž a demontáž
 • Prevedenie pravé aj ľavé (s možnosťou aj neskoršej zmeny)
 • Najlepší pomer cena / výkon na trhu
 • Možnosť automatickej kompenzácie opotrebenia brzdových doštičiek
 • Brzdenie priame: mechanické, pneumatické, hydraulické alebo elektromagnetické
 • Brzdenie nepriame "bezpečnostné - pružinou" (odbrzďovanie mechanické, pneumatické, hydraulické alebo elektromagnetické)
 • Horizontálny alebo vertikálny kotúč štandardnej hrúbky 8 a 12 - 28 mm (špeciálne 6-350 mm)
 • Paralelogramy vždy zabezpečujú optimálnu vzduchovú medzeru medzi kotúčom a doštičkami
 • Jednoduchá beznástrojová výmena doštičiek a minimálna údržba
 • Zmysel otáčania brzdového kotúča ľubovoľný
 • Celková plocha bezazbestových doštičiek 170 cm2
 • Široká ponuka snímačov a príslušenstva
 • Zdarma výpočet brzdy a konzultácia vhodného riešenia
 • Možnosť poskytnutia 3D modelov pre konštrukčné kancelárie
 • Technická podpora 24 hodín denne, 365 dní v roku kdekoľvek na Slovensku
 • Náhradné diely skladom okamžite k odoslaniu
 • Možnosť výrazných množstevných zliav aj pre úplne nových zákazníkov

BRZDY - RADA "H" 

Rada "H" je dlhodobo našou vlajkovou loďou medzi kotúčovými brzdami. Na kotúči priemeru 600 mm ponúka brzdný moment v rozmedzí od 50 (1x HP9), až do 30000 [Nm] (4x HH05).

K brzdovým strmeňom dodávame motory pre priame brzdenie: mechanické, pneumatické, hydraulické, elektromagnetické. Pre brzdenie nepriame - pružinou (bezpečnostné)  dodávame motory odbrzďujúce: mechanicky, pneumaticky, hydraulicky a elektromagneticky.

V ponuke sú aj motory s automatickou kompenzáciou opotrebenia brzdových doštičiek, zosilňovače vzduch / hydraulika, snímače stavu brzda zabrzdená / odbrzdená, prípadne snímače pre kontrolu opotrebenia brzdových doštičiek. Brzdy je možné párovať pre kompenzáciu ohybového momentu. Rada motorov H umožňuje až 20 výkonových kombinácií na kotúči jedinej veľkosti - úspora miesta a štandardizácia.

Pre kontinuálne brzdenie ponúkame kontrolu, snímanie a plynulú reguláciu brzdného momentu. Všetky brzdy kontrolujeme zdarma na brzdný moment a kinetickú energiu brzdenia podľa potrieb a požiadaviek zákazníka. Pre zvlášť náročné podmienky vybavujeme naše brzdy motormi radu ,,S" (Special) ktoré sú dimenzované na min. 1 500 000 pracovných brzdných cyklov.


BRZDY - RADA "C"

Po úspechu bŕzd rady "H" ktoré sa osvedčili v tých najťažších podmienkach ako pre držanie, zastavovanie, tak aj kontinuálne brzdenie, sme sa rozhodli predstaviť menšiu a kompaktnejšiu brzdu rady "C".

Pri výrobe malej brzdy rady "C" sú použité moderné technológie beztrieskového obrábania a galvanizovania. Minimálny priemer resp. hrúbka brzdového kotúča je 120 mm resp. 6-10 mm (na prianie zákazníka je možné zväčšiť až na 15 mm). Štandardný bezazbestový materiál dostičiek je obmedzený teplotou 340 °C, v prípade požiadavky vieme tieto nahradiť doštičkami sintrovanými pre vyššie teploty. Tuhá konštrukcia brzdy radu C dovoľuje brzdný výkon až 12 [kW].

K brzdovým strmeňom sa dodávajú motory pre priame brzdenie: mechanické, pneumatické, hydraulické a elektromagnetické. Pre brzdenie nepriame-pružinou (bezpečnostné) sa dodávajú motory odbrzďujúce: mechanicky, pneumaticky, hydraulicky a elektromagneticky.

V ponuke sú aj motory s automatickou kompenzáciou opotrebenia brzdových doštičiek, zosilňovače vzduch / hydraulika, snímače stavu brzda zabrzdená / odbrzdená, prípadne snímač pre kontrolu opotrebenia brzdových doštičiek. Brzdy je možné párovať pre kompenzáciu ohybového momentu. 

Pre kontinuálne brzdenie ponúkame kontrolu, snímanie a plynulú reguláciu brzdného momentu. Všetky brzdy kontrolujeme na moment a kinetickú energiu brzdenia podľa potrieb a požiadaviek zákazníka.

BRZDOVÉ DOŠTIČKY

Naše brzdy osadzujeme štandardne bezazbestovými brzdovými doštičkami s brzdnou plochou 170 cm2. Brzdy radu "H" a "C" vieme podľa požiadaviek zákazníka skontrolovať na tepelné vplyvy (MJ) resp. výsledok ohrevu povrchu kotúča aj ohrevu povrchu dostičiek. Ak si to situácia vyžaduje, brzdy vybavíme doštičkami sintrovanými pre vysoké teploty. Brzdové doštičky PIV ponúkajú o 50% vyššiu životnosť oproti konkurencii. 

MOTORY A OVLÁDANIE

Brzdy radu "H" a "C" osadzujeme na prianie zákazníka motormi, ktoré môžu byť ovládané:

                                              - Mechanicky
                                              - Elektricky resp. elektromagneticky 
                                              - Pneumaticky
                                              - Hydraulicky 

K brzdám s hydro a pneumotorom vám taktiež na požiadanie dodáme kompletné príslušenstvo pre okamžité uvedenie do prevádzky (hydrogenerátory - čerpadlá, kompresory, tlakové hadice, spojky...)    

Motory pre priame, nepriame (odbrzďovanie) aj kontinuálne brzdenie dodávame v desiatich výkonových radách. Všetky brzdy sú zdarma štandardne kontrolované na brzdný moment s ohľadom na vybraný motor brzdy. V ponuke sú aj motory s automatickou kompenzáciou opotrebenia brzdových doštičiek či motory so zvýšenou odolnosťou pre nepriaznivé pracovné podmienky či veľký počet pracovných cyklov.


SYSTÉMY RIADENIA A KONTROLY

V prípade požiadavky vieme naše brzdy vybaviť snímačmi pre riadenie alebo kontrolu. Ide napríklad o snímače opotrebenia brzdových doštičiek, snímače stavu brzdy (odbrzdené / zabrzdené), snímače stavu pracovných médií a podobne. Pre kontinuálne brzdenie ponúkame systém kontroly, snímanie a plynulú reguláciu brzdného momentu, kontrolu teploty a systém chladenia (chladenie je možné vzduchom alebo vodou).

  

BRZDOVÉ KOTÚČE

Ak preferuje komplexnosť riešení, dodáme vám k brzdám aj brzdové kotúče prispôsobené presne vaším potrebám. Každý dodaný brzdový kotúč vybavený zverným spojom zdarma upravujeme presne podľa vašich potrieb a možností. Ak si chcete brzdový kotúč vyrobiť vo vlastnej réžii, celkom zdarma od nás dostanete parametre kotúča ktoré budete potrebovať pre výrobu.


SERVIS A NÁHRADNÉ DIELY

Samozrejmosťou je non-stop servis v rámci celého Slovenska 24 hodín denne, 365 dní v roku. Všetky náhradné diely máme skladom a pripravené k okamžitému doručeniu kdekoľvek a kedykoľvek, a to buď kuriérskou službou alebo v prípade havarijnej situácie priamo nami až k Vám.


Chcete vedieť viac? Neváhajte a kontaktujte nás

PONUKA SPOLUPRÁCE

Máte záujem stať sa naším obchodným partnerom? Ste nákupcom či sprostredkovateľom? Viete o niekom, kto by mohol mať záujem o naše produkty? Neváhajte a kontaktujte nás. Ponúkame možnosť dlhodobej spolupráce alebo spolupráce s províznym systémom odmeňovania. 

KONSTRUKTA-SK s.r.o.

kontakt@konstrukta-sk.com

+421 949 175 982